Bosch Video Yönetim Sistemleri

Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yapay zeka destekli Video Analytics

Tahmine dayalı çözümlere doğru ilerleme
Görevimiz güvenlik uzmanlarına, danışmanlara, sistem şartnamesi hazırlayanlara ve son kullanıcılara tahmine dayalı çözümlere giden yolculuklarında yardımcı olmaktır. Bunu yapay zeka destekli Video Analytics ile yapıyoruz. Video analizi için algoritma geliştirmede 20 yılı aşkın deneyime sahip Video Analytics çözümlerimiz, kullanıcıların kişileri ve binaları korumasına yardımcı olur. Ayrıca, uygulamaları güvenliğin ötesine taşımak için park yeri doluluk oranı, kişi sayımı ve araç sınıflandırmaları gibi değerli bilgiler sunar. Video Analytics’te, çekilen video görüntülerine anlam ve yapı eklemek için meta veriler kullanılır. Bu, kullanıcıların sahneleri ve durumları daha önce hiç olmadığı kadar derin bir düzeyde anlamalarına yardımcı olur. Video güvenlik kameralarımızın 2016’dan beri standart olarak dahili Video Analytics’e sahip olmasının ana nedeni budur. Sonuç olarak, kullanıcılara sıradaki adımı bilmeleri için tahmin gücü vermek istiyoruz.

Video analizi çözümleri
Bosch Video Analytics, güvenlik uzmanlarının çeşitli zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olur ve güvenliğin ötesinde bir değer sunar. İşletmeleri daha güvenli, daha akıllı ve daha kolay bir şekilde yönetmeye yardımcı olmak için bir Video Analytics menüsü sunuyoruz. Intelligent Video Analytics Pro (IVA Pro) ile video güvenlik kameralarımıza uygulamaya özel yeni yapay zeka getiriyoruz.

Intelligent Video Analytics Pro (IVA Pro) Binalar Paketi
Uzman bir video güvenlik analizi paketinin parçası olan derin öğrenmeye dayalı IVA Pro Binalar Paketi, binaların içinde ve çevresinde gelişmiş izinsiz giriş tespiti için idealdir. Gerçek güvenlik olayları ile bilinen yanlış tetikleyiciler arasında ayrım yapmak, güvenlik operatörlerinin harcadığı zamanı gerçek uyarılara odaklayarak verimliliği önemli ölçüde artırabilir ve giderleri azaltabilir. IVA Pro Binalar Paketi; yağmur, kar, uçuşan yapraklar, ışık değişiklikleri veya sallanan kamera gibi istenmeyen hareket kaynakları şeklindeki yanlış tetikleyicileri göz ardı ederken kişileri ve araçları otomatik olarak algılar. Çözüm, tipik gözetim senaryoları için iç ve dış mekan için ayrı kişi sayımı sağlar ve doluluk seviyesi belirli bir eşiğin üzerine çıktığında ve sıkışıklık olduğunda operatörleri uyarır. Önceden tanımlanmış bir bölgeye giren veya tesisin çevresinde dolaşan nesneleri veya kişileri algılayarak binaları ve çevrelerini "sanal bir göz" gibi izler. Yerinde kalibrasyon gerektirmediği için kullanımı ve kurulumu kolaydır.

Intelligent Video Analytics Pro (IVA Pro) Çevre Paketi
Uzman bir video güvenlik analizi paketinin parçası olan IVA Pro Çevre Paketi, aşırı hava koşullarında bile binaların, enerji tesislerinin ve havaalanlarının çevrelerinde uzun mesafeli izinsiz giriş tespiti için çok uygundur. Yönlendirilmiş harekete karşı oldukça hassastır ve yanlış tetiklemeleri en aza indirirken çeşitli çevre ve aydınlatma koşullarında çitleri, giriş yollarını veya pistleri aşmak amacıyla yuvarlanan, sürünen veya kendilerini kamufle eden profesyonel davetsiz misafirleri algılayabilir. Potansiyel olayların erken ve güvenilir tespiti, operatörlerin havaalanı çevreleri, kritik altyapı ve hükümet binaları gibi hassas alanların güvenliğini sağlamasına yardımcı olur.

Intelligent Video Analytics Pro (IVA Pro) Trafik Paketi
Uzman bir video güvenlik analizi paketinin parçası olan, derin sinir ağlarına dayanan IVA Pro Trafik Paketi; mobiliteyi, güvenliği ve yolların verimli kullanımını geliştiren stratejileri destekler. IVA Pro, araç sayımında yüzde 95’in üzerinde doğruluk seviyelerine ulaşarak, örneğin topraklama döngüleri gibi geleneksel ve pahalı sayma yöntemlerinin yerini alabilir. IVA Pro Trafik Paketi, doğru bir sayım yapmanın yanı sıra arabalar, bisikletler, otobüsler, motosikletler ve kamyonlar gibi araçların güvenilir bir şekilde algılanmasını ve alt sınıflara ayrılmasını sağlar. Korunmasız yol kullanıcıları için güvenlik çözümleri sağlamak üzere kalabalık sahnelerde bile yayaları doğru bir şekilde algılayıp sınıflandırabilir. Toplanan veriler, yolların verimli kullanımını ve kavşaklarda, otoyollarda ve tünellerde insanların ve araçların güvenliğini iyileştirmek için eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar. IVA Pro Trafik Paketi’nin algoritmaları, araç farları veya gölgeleri, aşırı hava koşulları, güneş yansımaları ve sallanan kameraların neden olduğu olası rahatsızlıkları göz ardı edecek şekilde eğitilmiştir.

Intelligent Video Analytics
Bu gelişmiş teknoloji, video verilerini uçta ayrıntılı bilgilere dönüştürme konusunda sıradaki adımı atmaktadır. Görev açısından kritik uygulamaları için tasarlanan bu teknoloji, kar, rüzgar, yağmur, dolu ve su yansımaları gibi zorlu hava koşullarının neden olduğu yanlış tetiklemelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca köprüler gibi titreşime maruz kalan ortamlara karşı da dayanıklıdır. Intelligent Video Analytics, zorlu hava koşullarında uzun mesafeli hırsız algılama imkanı sunar, bu da onun havaalanlarındaki, otoparklardaki, kritik altyapılardaki ve hükümet binalarındaki çevre uygulamaları için ideal olmasını sağlar. Esnekliği onu aynı zamanda gemi takibi, kavşaklardaki, otoyollardaki veya tünellerdeki trafiği izleme veya acil çıkışlarda yüksek performanslı kişi sayımı için ideal hale getirir.

Camera Trainer (makine öğrenimi)
2019’dan beri makine öğrenimi teknolojisine dayalı Camera Trainer’ı sunuyoruz. Bu, sistem entegratörlerinin Intelligent Video Analytics’i park yönetimi, demiryolu geçidi güvenliği ve önceden sel tespiti gibi müşterileri için en önemli durumları veya nesneleri algılamak üzere uyarlamasına olanak tanır.
Camera Trainer, kişiler ve mallar için güvenlik seviyesini önemli derecede artırır ancak yeni özelleştirilebilir uygulamalar ve kullanım biçimlerine de imkan verir. Örneğin, video kameralara, yalnızca hareketle tetiklenmek yerine sabit nesneleri veya belirli durumları tanımak ve algılamak öğretilebilir. Camera Trainer, nesnelerin mevcut olduğu durum ve ne zaman kaldırıldığı gibi daha bilgilendirici veriler sunabileceğinden, video meta verileri daha da zenginleşir. Bu veriler; güvenliği veya verimliliği, yeni iş fırsatlarını, hatta ek gelir akışlarını artırabilir.

Essential Video Analytics
Essential Video Analytics, nesne algılama ve veri toplamanın ilk adımıdır. Bu teknoloji, kapalı alanlardaki steril ortamlarda genel güvenlik uygulamaları için kullanılmaktadır. Bir kişi etrafta gezindiğinde veya bir kişi ya da nesne önceden tanımlanmış bir alana girdiğinde uyarıları tetikleyebilir. Park yasağı bulunan bölgeler ve engellenmiş acil çıkışlar gibi sağlık ve güvenlik düzenlemelerinin uygulanmasına yardımcı olabilir.

Menu