Zipato Akıllı Ev Sistemleri

KONTROL DEĞİL AKILLI EV YÖNETİMİ
"Huzur" ev kontrolü
Güvenlik sistemi, enerji yönetimi, güvenlik koruması ve sağlık hizmetleri bir arada.
Zipato eksiksiz bir kontrol ve otomasyon platformudur. Evinizi her yerden kontrol edebilir, tüm cihazları otomatikleştirebilir, siz yokken neler olduğunu görebilir ve herhangi bir güvenlik veya güvenlik sorunu durumunda anında uyarı alabilirsiniz.

Zipato ile ev otomasyon kontrolünün çok ötesine geçersiniz, evinizi gerçek anlamda yönetirsiniz, bir başka deyişle evinize akıl katarsınız. Zipato ile eviniz sadece alışageldik AÇ/KAPA komutlarını uygulamaz, size dilediğiniz kuralı ve işlemi yerine getirme şansı sunar. Diğer bazı sistemlerin de program ve zamanlama özellikleri olmasına karşın, sadece Zipato gerçek anlamda müşterilerinin dilediği kuralları uygulamaya sokmasına izin verir. Üstelik kural tanımlama çok basit ve eğlenceli bir grafik arayüzünden yapılır ve daha önce hiçbir programlama deneyimi sahip olmanızı gerektirmez.

Siz ve tüm aileniz için.
Zipato ile aydınlatma, ısıtma, klima, gölgelik, ev aletleri, perdeler, sulama, ev eğlencesi... evinizdeki hemen hemen her şeyi uzaktan kontrol edebilir ve otomatikleştirebilirsiniz. Ayrıca konforunuzdan ödün vermeden enerji tüketiminizi de optimize edebilirsiniz.

YENİLİKÇİ – AKILLI BULUT TEKNOLOJİSİ
Bulut bilişim teknolojisi ile her zaman, her yerden, her cihazla uzaktan akıllı kontrol ve yönetimi 7 gün 24 saat hizmetinizde… Ev içinde sensörlerden toplanan tüm veriler bulutta yer alan ZİPATO sunucuları aracılığıyla, siz nerede olursanız olun; evde, işte, seyahette, dünyanın her yerinden sanki evin içindesiniz gibi evinizi kontrol ve takip etmenizi sağlar, gözünüz arkanızda kalmaz... Üstelik, 7/24 takip sayesinde, evinizde gerçekleşen her durumdan email, sms ve telefon ile uyarı alabilirsiniz.

KOLAY MONTAJ – SADE ve BASİT
Zipato ile uzun ve zahmetli montaj süreçlerine son veriyoruz. Kablosuz altyapı sayesinde, eviniz veya işyeriniz ister inşaat halinde olsun, isterseniz de dayalı döşeli olsun, kırma, dökme, kablo çekme kesinlikle yok. Binanızın mevcut tasarımına ve altyapısına zarar vermeden, estetik görünümüne etki etmeden, mevcut priz ve anahtarlarınızı değiştirmeden hızlı ve kolay kurulum imkanı sunuyoruz. Sisteminizi, dilerseniz siz, dilerseniz teknik ekibimiz sadece dakikalar içerisinde kolayca kuracaktır. Üstelik, dilediğinizde kolayca taşıyabilir, ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz.

TÜM PROTOKOLLERE UYGUN AÇIK PLATFORM
Zipato gerçek anlamda teknoloji bağımsız çözüm sunmaktadır. Ev otomasyonu alanında kullanılan kablolu ve kablosuz uluslararası tüm protokol ve sistemler Zipato ile desteklenmektedir (Z-wave, Zigbee, KNX, Onvif, UPnP, DLNA, vb.). Böylece tüm teknolojik sınırları ortadan kaldırarak, sizin projeniz için en uygun, en pratik, en ekonomik çözüm tasarlanarak size sunulmaktadır. Zipato ile en büyük avantajımız, farklı protokolleri destekleyen Zipato modüllerinin, ana kontrol ünitesi Zipabox’a ihtiyacınız olan zamanda ve sayıda lego gibi kolayca eklenip çıkarılabilmesidir.

TAM AKILLI, EN AKILLI EV
Zipato en temel otomasyon ihtiyacından, en gelişmiş otomasyon gereksinimlerine kadar her türlü ev otomasyon projesine eksiksiz ve etkin çözümler sunar. Tek bir kutuda ihtiyacınız olan her kontrolü sağlarsınız.

Uzaktan Kontrol: Aydınlatma, Perde, Panjur, Priz, Bahçe Sulama Yönetimi
İklimlendirme/Enerji: Klima, Kombi, Kalorifer Kontrol ve Enerji Tasarrufu
Emniyet: Yangın, Duman, Gaz, Su Baskını Uyarı ve Pencere/Kapı Kontrol
Güvenlik: Kamera, Alarm, Siren, Tablet/Akıllı Telefondan İzleme
Sağlık: Acil Tıbbi Yardım, Panik Butonu, Yaşlı Bakımına Destek
Eğlence: Multimedya, Müzik/Video Yönetimi, Akıllı Telefon Entegrasyonu

HER CEBE UYGUN EKONOMİK ÇÖZÜM
Zipato bildiğiniz tüm akıllı ev otomasyon sistemlerine kıyasla en rekabetçi çözümleri sunar. Amacımız akıllı ev sistemlerini lüks olmaktan çıkarıp, herkesin kolayca sahip olabileceği, zahmetsiz ve kolay bir çözüm haline getirmektir. Zipato için tek seferlik cihaz ücreti verir, aylık ücret kesinlikle ödemezsiniz. Üstelik, Zipabox’u bir kez aldığınızda, sistemi istediğiniz kadar büyütmek sizin elinizde. Başta bir kaç basit sensör ile başlayıp, ileriki dönemde ihtiyaç duyacağınız yeni özellikler için sadece sensör ücreti ödersiniz.

OYUN OYNAR GİBİ KURAL OLUŞTURMA
Bir çok bilindik ev otomasyon sistemi müşterilerinin sisteme uzaktan bağlanıp alarmı ve ışıkları açıp kapamasına olanak sağlar. Ancak sadece Zipato’nun Kural Oluşturma sistemi müşterilerinin ev otomasyon sensör ve cihazlarının yeteneklerini tam anlamıyla kullanmasına olanak tanır. Zipato Kural Oluşturma grafik arayüzü sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar sayesinde kolayca sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Üstelik, kural oluşturmak için ileri düzey programlama bilgisi ve becerisi gerekmez, herhangi bir kişi grafikler yardımıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilir.

KESİNTİSİZ VE YEDEKLİ ÇÖZÜM
Zipato her durum ve koşulda çalışmaya devam eder. Evinizde veya işyerinizde elektrik kesildiğinde sistemin çalışmasına devam edebilmesi için opsiyonel ek Yedekleme Modülü sunulur. Bu modül ile 24 saate kadar kesintisiz hizmet devam eder. Sensörleriniz elektriğe ihtiyaç duymadan pille çalıştığı için güvenliği asla riske atmazsınız. Öte yandan, internet bağlantınız kesildiğinde sistem evinizin içinde aralıksız çalışmaya devam eder, internete ihtiyaç duymaz. Ancak, bu gibi kesintilerde dışarıdan da bağlantım devam etsin derseniz 3G dungle ile kesintisizlik garanti…

YÜKSEK PERFORMANS VE GÜVENİLİRLİK
Zipato sistemi uluslararası geçerliliği kabul edilmiş Z-wave kablosuz iletişim protokolünü kullanmaktadır. Bu protokolün tasarımında yüksek performans ve güvenilirlik esas alınmıştır. Amaç, kablolu sistemin sunduğu dayanıklılığı, kablosuz sistemin zahmetsiz ve estetik yapısı ile birleştirmektir. Sahip olduğu mesh tipi ağ yapısı ve çift yönlü haberleşme ile kablosuz çekim alanı eviniz ve işyeriniz için oldukça yeterlidir; diğer sistemler ile girişim yapmaz ve güvenli bir sistem sunar. Doğru bir tasarım ile kesintisiz ve hatasız iletişim sağlarsınız.

MODÜLER VE ESNEK YAPI
Zipato sistemi birçok fazla fonksiyon ve özelliği bünyesinde barındırır. Örneğin, mevcut alarm sisteminizi Zipato ile entegre mi etmek istiyorsunuz? İşte bu çok basit! Hızlıca tanımlanacak bir ek modül ile eski ile yeni sensörleri ve cihazları, aynı platformda bir araya getirebilirsiniz… Veya konforunuzu artırmak için mevcut panjurlarınızı motorlu panjurlar ile değiştirdiniz ve otomasyona dahil mi etmek istiyorsunuz? Yapmanız gereken sadece gerekli motor modüllerini alıp, hızlıca kurup sisteme dahil etmek… Herşey kolay, herşey mümkün.

Menu